استاندار کرمان خواستار تشکیل شرکت تعاونی خرماداران شد


استاندار کرمان خواستار تشکیل شرکت تعاونی خرماداران شد

استاندار کرمان با تاکید براینکه شرکت تعاونی خرماداران استان باید تشکیل شود، گفت: خرماداران می توانند با تشکیل این شرکت تعاونی محصولات با کیفیت به مردم عرضه کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی در دیدار اعضاء سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان کرمان خواستار تشکیل شرکت تعاونی خرماداران شد و افزود: خرماداران می توانند با تشکیل این شرکت تعاونی ماشین آلات پیشرفته خریداری نمایند و با همفکری محصولات با کیفیت به مردم عرضه کنند که همین امر نیز موجب افزایش سرمایه برای آنان خواهد شد.

وی از کوتاهی جهاد کشاورزی در جهت مبارزه با آفات از جمله آفت زنجره خرما گلایه کرد و یادآور شد: هر کدام از مسئولین که به شهرستان بم سفر می کنند، مسئله مبارزه با آفت زنجره خرما که خواسته مردم است را گوشزد می کنند لذا جهاد کشاورزی باید طرح جامع و کاملی را طی مدت کوتاهی در راستای مبارزه با این آفت ارائه نماید.

استاندار کرمان خواستار تهیه و تنظیم سند توسعه کیفی کشاورزی برای برنامه ای 10 ساله شد و خاطر نشان کرد: جهاد کشاورزی می تواند با همکاری دانشگاه ها، موسسات و مراکز تحقیقات کشاورزی، سند توسعه کیفی کشاورزی را به عنوان سندی پایدار در استان تهیه و اجرایی کند.

رزم حسینی با اشاره به اینکه سند توسعه ورزش با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان تنظیم شده است، گفت: تهیه سند ورزش که کاری غیرانتفاعی و بسیار دشوارتر از کشاورزی است، با همکاری اداره کل ورزش و جوانان انجام شد و امروز می توان با این سند در مقابل مشکلات ورزش استان ایستادگی کرد.

وی افزود: مساجد و تکایا مکانی برای تعالی بخشی انسان ها است لذا با اجرای سند ورزش همه مساجد و تکایا درگیر امر ورزش خواهند شد.

استاندار کرمان با تاکید براینکه مدیران دستگاه های اجرایی  باید پاسخگوی خبرنگاران باشند، خاطر نشان کرد: هیچگاه اصحاب رسانه و مطبوعات را مقابل خود نمی بینیم بلکه آنان را در راستای توسعه و پیشرفت استان به کمک گرفته و از آنان می خواهم تا سطح مطالبه گری را در مردم افزایش دهند.

رزم حسینی یادآور شد: مدیران باید توسعه گرا و جوابگوی مردم باشند و با آنان از نزدیک رابطه برقرار نمایند و از همه توانشان برای توانمندسازی مردم استفاده کنند.

وی گفت: مدیران و مسئولین استان باید صداقت داشته باشند و مشکلات را به اطلاع مردم برسانند و همین موجب می شود تا آنان همانند دوران دفاع مقدس در راستای توسعه و پیشرفت به کمک دولت بشتابند.

/ 0 نظر / 65 بازدید