گرمای هوا، زنگ خطر آتش سوزی

ی در پاسخ به نبود امکانات لازم و ماشین آتش نشانی در روستاها گفت : امکان خرید ماشین آتش نشانی برای تمامی روستاها وجود ندارد ولی میتوان با یک تدبیر، تنها با نصب یک موتور روی تانکرهای آب که در دهیاری ها وجود دارد در زمان حادثه آب را پمپاژ و حریق را مهار و فرصت را تا زمان رسیدن ماشین آتش نشانی از شهر مجاور از دست نداد .

مؤمنی مدیرعامل سازمان آتش نشانی کرمان نیز با تأکید بر اهمیت آموزش عمومی و آگاهی بخشی تصریح کرد : گاهی یک اقدام معمولی مثل تخلیه کود حیوانی در مراتع و تولید گاز متان ، در اثر تابش آفتاب آتش ایجاد می کند یا حتی جا گذاشتن بطری های آب با تابش شدید آفتاب حالت ذره بینی ایجاد کرده و باعث بروز آتش سوزی خواهد شد .

وی اضافه کرد : متاُسفانه در برخی از نقاط امکان ورود ماشینهای آتش نشانی وجود ندارد ، بطور مثال سال گذشته که در تاقزارهای کرمان حادثه داشتیم به دلیل وزن سنگین ماشین آتش نشانی و فرو رفتن در خاک امکان نزدیک شدن به محل آتش سوزی وجود نداشت لذا باید علاوه بر مشخص کردن نقاط حادثه خیز ، راههای دسترسی به آنجا را نیز معین کرد .

مؤمنی همچنین خواستار تشکیل جلسه ای با حضور مدیران کارخانجات اطراف کرمان شد تا ضمن یادآوری نکات مورد نیاز ، وضعیت ایمنی این واحدهای صنعتی بررسی شود .

/ 0 نظر / 72 بازدید