شرایط کشت توامان نخل و آلوئه ورا در باغ های نخل تکاب

کشت به صورت تک کشتی آلوئه ورا در شهرستان جیرفت انجام می پذیرد و پاسخ مناسبی از این کشت دریافت شده تصویری از کشت آلوئورا با آبیاری قطره ای در ادامه:

در کشت توامان نخل و آلوئه ورا ضمن استفاده از آب اطراف درخت و حفظ رطوبت خاک میتوان از حضور آفات مهم مثل کنه های تارتن که در صورت عدم وجود رطوبت خسارت عمده ای به محصولات تکابات میزنند جلوگیری کرد. قبلا در چند آبادی از تکابات این کشت صورت گرفته و برداشت مناسب داشتند . حال اطلاعاتی از آلوئه ورا در ادامه:

دمای مورد نیاز:
گیاه آلوئه ورا  نور زیاد خورشید را ترجیح می دهد. گیاه آلوئه ورا در هر نوع خاکی قابل رشد است. شرایط ایده آل خاک برای پرورش آلوئه ورا،خاکی شل،با حاصلخیزی متوسط و زهکشی بالا مورد نیاز است. 

تکثیر به روش پا جوش (تقسیم بوته):
حدوداً هر شش ماه ۱۰ پاجوش بر روی ریشه‌ها و لابه‌لای برگ‌های خشکیده بوته‌ها بوجود می‌آید که در این روش تغییر ژنتیکی و خواص آن خیلی کم است و گیاهان همسانی تولید می‌شوند.

آب دادن به آلوئه ورا:
مشابه کاکتوس و دیگر گیاهان آبدار، گیاه آلوئه ورا نیازمند آبیاری زیادی نیست.

آبیاری را زمانی شروع کنید که خاک تماما خشک شده باشد.در ماههای فصل زمستان،گیاه در شرایط  خواب است و نیاز آبی آن خیلی کم است.لذا می توان در فصل زمستان،فاصله آبیاری را به سه تا چهار هفته افزایش داد.

ژل آلوئه برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است، از آن جمله می توان به درمان اگزما و سایر مشکلات و حتی عفونت های پوستی، سرمازدگی، سوختگی، ترمیم جای عمل سزارین، هموروئید و انواع دیابت اشاره کرد

در بازار استفاده هایی که از آلوئه ورا میشود میتوان به : تهیه نوشیدنی+کمپوت و ... که نیاز به بازار یابی مناسب برای فروش این محصول هست.


/ 2 نظر / 142 بازدید
غلام

با سلام این عکسو دیدم شگفت زده شدم واقعا فکر نمی کردم که تو شهرتون علف سبز شه چون وقتی که اومدم فقط تا چشم کار می کرد کویر و شن و خاک بود .

دیارآراتا

امروز اطلاع رسانی و انتقال تجربیات به کشاورزان الخصوص مردم پرتلاش شهداد، نقش اساسی در روند توسعه و پیشرفت شهروجامعه دارد. آگاهی روزافزون مردم و ارتقای سطح فکری آنان مرهون تلاش ها و زحمات افرادی همچون شماست که علم ودانش و تخصص خود را، صمیمانه وبی دریغ به دیگران تقدیم می کنند. بدین وسیله از شما جناب آقای مهندس سعیدمومن زاده صمیمانه تشکر وقدر دانی مینمایم موفق وپیروز باشید. مجتبی ملازاده[گل][گل][گل]