لوفا یا لیف یا اسکاچ که میتواند منبع درآمد خوبی برای ما باشد!!!

  • سه عنصر اصلی مورد نیاز برای  رشد و نمو این گیاه عبارتند از: 

1. خاک : بهترین خاک برای رشد گیاه خاک سبک یا همان لوم شنی است یعنی شن و ماسه آن بیشتر از خاک رس موجود در خاک باشد ولی این به این معنا نیست که ذر خاک های دیگر رشد نمی کند.قبل از زمان کشت تقریبا یک ماه جلوتر زمین را باید شخم و کود داد ،این گیاه با شرایط نوری آفتاب سایه مشکلی ندارد.

2. آب :  آب مورد نیاز برای آب دهی در حدی است که خاک رطوبت کافی داشته باشد نه غرقاب شود چون این کار موجب پوسیدگی ریشه ها می شود البته در تابستان نیاز به آب با توجه به میوه دادن گیاه بیشتر خواهد بود
3. آفتاب : این گیاه به آفتاب و جریان کامل هوا نیاز دارد البته  شرایط نوری نیمه سایه را تحمل می کند ولی شرایط تمام سایه برای این گیاه مناسب نمی باشد.

بهترین زمان کشت گیاه لوفا اواخر فروردین تا اواسط اردیبهشت ماه می باشد .

کشت به دو صورت است : مستقیم وتولید نشاء انجام میشود


  • دستورالعمل کاشت بذر لوفا یا لیف طبیعی

بذرها را بر روی سطح کمپوست قرار داده و روی آن را به وسیله لایه نازکی از خاک بپوشانید و سپس به منظور حفظ رطوبت خاک و بذرها به وسیله پوشش پلاستیکی شفاف سطح آن را پوشانده و درمقابل نور غیرمستقیم خورشید و در دمای 25 درجه سانتی گراد قرار دهید.

بذرها معمولا طی 15 تا 29 روز جوانه خواهند زد.


لیف و اسکاچ های تهیه شده موجود در بازار برای فروش

در بازار و با مراجعه به سایت های منبع که قرار داده شده بیشتر از قیمت و به صرفه بودن این گیاه میتونید اطلاع بدست بیاورید. به عنوان مثال 100 عدد از لوفا را به قیمت 30.500تومان می فروشند!!!!

منابع:

http://www.seeds.ir/loofah-luffa-seeds.html#.VEfdCGeSzAI

https://plus.google.com/+IepsIr/posts

http://www.magicgardenseeds.com/LUF01

/ 0 نظر / 861 بازدید