برنامه کشت محصولات کشاورزی در استان کرمان تدوین شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، علیرضا رزم‌حسینی عصر امروز در نشست بررسی مشکلات صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی جنوب استان کرمان در سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان، اظهار کرد: برای حل مشکلات مختلفی که در حوزه کشاورزی استان وجود دارد باید از منابع مختلف وزارت جهاد کشاورزی کمک گرفته شود.

وی بیان کرد: استانداری کرمان نیز آمادگی دارد در شرایط نیاز, بخشی از اعتبارات استانی را در اختیار حل مشکلات صندوق توسعه کشاورزی بگذارد.

استاندار کرمان تاکید کرد: در سالی که پیش رو داریم و سال زراعی آینده باید با ارائه مدیریت کشت در کشاورزی استان مشکلات این بخش را مرتفع کرد.

رزم‌حسینی، تصریح کرد: جهاد کشاورزی شمال وجنوب کرمان با کمک کارشناسان خود باید برنامه کشت محصولات کشاورزی را تدوین و به کشاورزان ارائه کنند.

وی افزود: اطلاع نداشتن از آینده کشاورزی استان کرمان می‌تواند به چالشی جدی برای استان تبدیل شود.

استاندار کرمان، اظهار کرد: ارائه الگوی کشت جدا از بحث‌های صرفه‌جویی آب در استان، می‌تواند کشت مناسب را در مناطق مختلف به کشاورزان ارائه کند.

رزم‌حسینی، بیان کرد: با ارائه الگوی مناسب کشت که متناسب با خاک و آب هر منطقه است، به طور قطع از ضرر و زیان کشاورزان جلوگیری می‌شود.

وی بیان کرد: منابع صندوق توسعه حمایت از بخش کشاورزی استان باید با کمک وزارت جهاد کشاورزی رونق بگیرد و استانداری کرمان تلاش دارد در سال آینده منابعی را به این صندوق کمک کند.

استاندار کرمان با تاکید بر نیاز به توسعه مدیریت کاشت، داشت و برداشت در کشاورزی استان، خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی استان کرمان باید اطلاعات کافی از الگوهای کشت در هرمنطقه داشته باشد تا در موقع لزوم در اختیار کشاورزان بگذارد.

...................................................................................................................................

شهدادکشاورز: با توجه به کشت های نامناسب و بی برنامه در منطقه که گاهی باعث بروز خسارات زیادی در زمان فروش میشود و به دلیل حجم بالای محصول و شاید زمان بندی نامناسب خسارات را دوچندان میکند! شاید همین برنامه شناسایی و سرشمار کشاورزی بتواند کمک بزرگی باشد و  در آینده باتقسیم بندی منطقه  باتوجه به شرایط (آب و هوا، خاک و ...) کشاورزی را رونقی دوچندان بخشیم . به یقین وقتی کشاورز از به صرفه بودن کار در زمین اطمینان پیدا کند و بداند در زمان برداشت با ضرر روبه رو نخواهد شد همکاری خود را دوچندان با کارشناسان ادامه میدهد.

/ 0 نظر / 36 بازدید