طرح ترسیب کربن در بخش شهداد در دست اجراست

کرمان - ایرنا - فرماندار کرمان گفت: طرح ترسیب کربن در سه روستای سیرچ، تکاب و اندوهجرد از توابع بخش شهداد در دست اجراست.

محمدعلی توحیدی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح ترسیب کربن در منطقه شهداد با اشاره به اهمیت و جایگاه طرح ترسیب کربن در حفظ منابع طبیعی، افزود: تاکنون پنج میلیارد و 200 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی در راستای اجرای این طرح در سه روستای سیرچ، تکاب و اندوهجرد هزینه شده است.

وی بیان کرد: اعتبار اجرای طرح ترسیب کربن در سه دهستان سیرچ، تکاب و اندوهجرد منطقه شهداد به منظور اتمام طرح 30 میلیارد ریال است.

وی گفت: این طرح با همکاری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، دفتر عمران ملل متحد و اداره کل منابع طبیعی اجرا می شود.

فرماندار کرمان تصریح کرد: مردم با اجرای طرح ترسیب کربن و برگزاری کارگاه های آموزشی نسبت به فواید جنگل ها و مراتع بیش از پیش آشنا می شوند و موجب خواهد شد روستاییان در منابع طبیعی دخل و تصرفی نداشته باشند.

وی هدف از اجرای طرح ترسیب کربن را ایجاد اشتغال با همکاری سازمان جنگل ها و مراتع، دفتر عمران ملل متحد و اداره کل منابع طبیعی عنوان کرد و گفت: حفظ، توسعه و احیای منابع طبیعی بدون مشارکت مردم قابل انجام نیست.

توحیدی تاکید کرد: اجرای طرح ترسیب کربن موجب افزایش پوشش گیاهی و ایجاد جنگل در مناطق بیابانی شده و از بیابان زایی جلوگیری می کند.

وی گفت: طرح ترسیب کربن سال 2004 میلادی در حسین آباد سربیشه خراسان جنوبی به عنوان نخستین طرح در ایران با رویکرد مشارکتی در بهره برداری و مدیریت عرصه های منابع طبیعی توسط مردم اجرا شد.

فرماندار کرمان افزود: این طرح هم اکنون در مناطق مختلفی از استان و شهرستان کرمان نیز در حال اجراست. 

وی هدف از سفر به شهداد را بررسی روند اجرای طرح ترسیب کربن در این منطقه عنوان و اظهار کرد: در این بازدید قرار است موانع نیز شناسایی و برای رفع آنه تصمیم گیری شود.

بخش شهداد در 95 کیلومتری کرمان واقع است.

7433/8154

انتهای پیام /* 
/ 0 نظر / 37 بازدید