(15 اسفند روز درختکاری ) چه درختی مناسب اقلیم شهداد است؟

همانطور که از تصویر اول منظور مشخص هست یکی از مناسب ترین گیاهان برای کشت در طبیعت شهداد و حفظ خاک و جلوگیری از حرکت و فرسایش بادی خاک های اطراف شهداد کشت درختچه آکاسیا هست. گلهای زرد درخشان دارد، این گیاه سریع الرشد است . در حدود نهصد گونه از این گیاه هست و برای هر اقلیمی نوع مناسب یافت میشود.

دائما سبز هست . گلهای به رنگ زرد و کرم و به شکل کره های کرکی پف کرده یا میله ای دارد. انواع متعدد آن برگهای متفاوت دارندو بسیاری از آنها بوی خوش ملایمی می پراکنند. انواع تا ارتفاع 3 تا 4 متر رشد میکنند، ولی قامت آن ها  حداقل به 1 تا 2 متر و حداکثر 5 تا 6 متر میرسد. از ابتدای زندگی گل دارند و غنچه های گل آن ها چندین ماه قبل از شکوفا شدن و دوره واقعی گل دهی واقعی در حال تشکیل بر روی شاخه ها مشهودند.

شزایط مناسب:

اکثر گونه های این گیاه نور کامل روز را ترجیح میدهند، بسیاری از خاک ها زهکشی شده + رس سنگین هم خوب رشد میکنند.

طرز کاشت و پرورش:

آکاسیار از طریق کاشت بذر تکثیر میشود، در آب خیسانده تا پوسته روی آن نرم شود. واز طریق نهال های آماده هم برای کاشت آماده تهیه و کشت نمود.

آبیاری:

آکاسیایی که تازه کاشته شده به آبیاری منظم نیاز دارد، اما پس از سازگار شدن انها خشکی را تحمل میکنند، با این حال آبیاری گاه به گاه و عمیق موجب شادابی گیاه میشود.

کود دهی:

دادن کودهای شیمیایی چندان ضروری نیست. از کود های دامی به میزان کم نیاز را بر طرف میسازد.

هرس: به طور کلی هرس چندانی ضروری نیست، اما در خاتمه دوران گل دهی، برای دادن شکل خوب به درختچه بد به نظر نمی رسد.

به امید این که همشهریها با شهرداری شهداد هماهنگی کنند و هر کدوم به قدر ی که توانایی دارند  در این امر مهم مشارکت کنند. 

از توجه شما به مطالب بنده تشکر.

/ 3 نظر / 78 بازدید
دیارآراتا

باسلام ودردو چند سالی هست که این گل ها رو ندیدم برای اینکه یکی دوسالی هست که شهداد نیومدم

qerqi

سلام :* خوبی عشقم ;)) یه پیشنهاد خوب برات دارم :B یه سایت کسب درامد از طریق پاپ آپ هر آیپی رو 120 ریال میده :O عیدت هم مبارک @};-