پایگاه اطلاع رسانی ،مشاوره و راهنمایی کشاورزان و دوستداران علم کشاورزی در وسیع ترین بخش ایران
نویسنده : سعیدمومن زاده خبیصی - ساعت ۳:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱٢/٩
 

تصویر برگرفته از :وبلاگ اطلاع رسانی شهر وحدتیه                              

حال این سوال مطرح هست که شرایط این عمل در شهرستان شهداد هم هست و یا تا بحال این عمل انجام شده و نتیجه بخش بوده؟ این مطلب رو مد نظر داشته باشیدکه استفاده از حداقل آب موجود و بهره برداری مناسب از این منبع جهت استفاده هرچه تمام تر و استفاده اقتصادی بیشتر از زمین موجود را مد نظر داشته باشیم. کشت این محصول که این روزها در بازار بسیار قابل توجه هست مطمعنا کمک زیادی به باغداران خواهد بود.

در ادامه توضیحات کاملی از این موضوع مطرح خواهد شد. 


کشت به صورت تک کشتی آلوئه ورا در شهرستان جیرفت انجام می پذیرد و پاسخ مناسبی از این کشت دریافت شده تصویری از کشت آلوئورا با آبیاری قطره ای در ادامه:

در کشت توامان نخل و آلوئه ورا ضمن استفاده از آب اطراف درخت و حفظ رطوبت خاک میتوان از حضور آفات مهم مثل کنه های تارتن که در صورت عدم وجود رطوبت خسارت عمده ای به محصولات تکابات میزنند جلوگیری کرد. قبلا در چند آبادی از تکابات این کشت صورت گرفته و برداشت مناسب داشتند . حال اطلاعاتی از آلوئه ورا در ادامه:

دمای مورد نیاز:
گیاه آلوئه ورا  نور زیاد خورشید را ترجیح می دهد. گیاه آلوئه ورا در هر نوع خاکی قابل رشد است. شرایط ایده آل خاک برای پرورش آلوئه ورا،خاکی شل،با حاصلخیزی متوسط و زهکشی بالا مورد نیاز است. 

تکثیر به روش پا جوش (تقسیم بوته):
حدوداً هر شش ماه ۱۰ پاجوش بر روی ریشه‌ها و لابه‌لای برگ‌های خشکیده بوته‌ها بوجود می‌آید که در این روش تغییر ژنتیکی و خواص آن خیلی کم است و گیاهان همسانی تولید می‌شوند.

آب دادن به آلوئه ورا:
مشابه کاکتوس و دیگر گیاهان آبدار، گیاه آلوئه ورا نیازمند آبیاری زیادی نیست.

آبیاری را زمانی شروع کنید که خاک تماما خشک شده باشد.در ماههای فصل زمستان،گیاه در شرایط  خواب است و نیاز آبی آن خیلی کم است.لذا می توان در فصل زمستان،فاصله آبیاری را به سه تا چهار هفته افزایش داد.

ژل آلوئه برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است، از آن جمله می توان به درمان اگزما و سایر مشکلات و حتی عفونت های پوستی، سرمازدگی، سوختگی، ترمیم جای عمل سزارین، هموروئید و انواع دیابت اشاره کرد

در بازار استفاده هایی که از آلوئه ورا میشود میتوان به : تهیه نوشیدنی+کمپوت و ... که نیاز به بازار یابی مناسب برای فروش این محصول هست. 
 
 
موضوعات
لینک دوستان
دیگر موارد
تماس با ما

.