پایگاه اطلاع رسانی ،مشاوره و راهنمایی کشاورزان و دوستداران علم کشاورزی در وسیع ترین بخش ایران
نویسنده : سعیدمومن زاده خبیصی - ساعت ٦:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱۱/۱٥
 

تصویر برگرفته از وبلاگ: اندوهجرد سیتی

اثر سرما بر رشد و نمو نخل                                           

جلوگیری از خسارت سرما بر مرکبات        

روشهای فعال در زمان بروز سرما برای مقابله با سرما زدگی

در ادامه مطلب


با توجه به برف کم سابقه در منطقه گرمسیری شهداد یکسری از همشهریان شاید این سوال براشون پیش اومده باشه که این سرما بر نخل و مرکبات چگونه اثر داره و راه پیش گیری از خسارت و جلوگیری از آن بر مرکبات چگونه است. اصلا این شکل برف بر نخل و درختان شهداد اثر داره؟ در ادامه در همین مورد بحث میکنیم:

نقطه صفر رویشی نخل خرما درجه حرارت 7 درجه سانتی‏گراد است و از این درجه حرارت بالاتر رشد نخل خرما شروع می شود و در درجه حرارت 32 درجه سانتی‏گراد مطلوبترین رشد را خواهد داشت. رشد نخل خرما تا درجه حرارت 40-38 درجه سانتی‌گراد به خوبی صورت می‌گیرد ولی از درجه حرارت 40 درجه سانتی‏گراد به بالا کاهش می‏یابد.

 زمانی که درجه حرارت برای مدت خاصی به زیر صفر درجه سانتی‏گراد نزول کند احتمال بروز عوارض متابولیکی و وارد آمدن خسارت جزئی یا کامل به برگها وجود دارد.

در دماهای ثبت شده در شهداد با توجه به اطلاعاتی که بنده کسب کردم تا به الان در زمستان شهداد تا 3- درجه سانتی گراد ثبت شده .

 در درجه حرارت 9- تا 15- درجه سانتی‏گراد برگهای قسمت خارجی و میانی تاج درخت (سایه انداز) خسارت دیده و می‏خشکند. اگر این درجه حرارت برای مدت طولانی ادامه پیدا کند (12 ساعت الی 5 روز ) تمام برگها دچار سرمازدگی شده و درخت خرما ظاهر سوخته پیدا می‌کند. بر اساس اظهارات ماسون (1925 ) رشد نخل خرما متوقف نمی شود به شرط آن که:

حداقل درجه حرارت روزانه پائین‏تر از نقطه صفر رویشی (7 درجه سانتی‏گراد) نباشد.

حداکثر درجه حرارت روزانه در مرکز رشد نخل خرما پائین‏تر از 9 الی 10 درجه سانتی‏گراد نباشد.

خوب در مورد مرکبات :

موقعی که دمای هوا بیش از چهار ساعت از 2.2- پایین تر برود میوه دچار خسارت سرمازدگی می شود . میوه سرمازده در بیشتر اوقات نشانه های خارجی از خود نشان نمی دهد ولی آسیب یخبندان موجب از دست رفتن زیاد آب میوه ، خشک شدن کیسه های عصاره و جدا شدن برچه ها از همدیگر می شود . در دیواره و گوشت میوه های مرکبات یخ زده بلور های گلوکوزیدی سفید به وجود می آید .

یخبندان های ملایم موجب آبگز شدن برگ ها یا پیچیدگی موقت می شود . در مواردی که یخبندان شدید نباشد که موجب مرگ کامل برگ ها شود ، ممکن است لکه های بافت مرده ی کوچکی در پهنک برگ ظاهر شود .

روشهای فعال در زمان بروز سرما برای مقابله با سرما زدگی

1-استفاده از دود (کیسه های پر شده از کاه و کلش گیاهان+ مقداری روغن سوخته یا گازوئیل)

2- پیش بینی وقوع سرما واحتمال خطر سرمازدگی (با آبیاری مناسب و حفظ رطوبت مناسب خاک)

3- روش حفاظت به وسیله پوشش 

قبل از این که زمستان برسه باید چکار میکردیم:

1- جهت مبارزه با پدیده سرمازدگی در مرکبات علاوه بر استفاده از روش‌های مکانیکی یکی از تدابیر موثر حفاظتی افزایش مقاومت گیاه در برابر صدمات سرما و یخبندان، تقویت و اعمال مدیریت صحیح خاک با مصرف صحیح و به موقع کودهای شیمیایی(ماکرو و میکرو) که باعث تقویت گیاه می‌شود می‌باشد.

2- باغات و خزانه‌هایی که مبتلا به کمبود پتاسیم هستند در مقابل سرما مقاومت کمتری دارند. بنابراین لازم و ضروری است که نسبت به تامین میزان پتاسیم خاک آنها تا سطح 250 میلی‌گرم در کیلوگرم اقدام نمود.

3- از مصرف کودهای ازته در پاییز که باعث طولانی شدن رشد سبزینه‌ای شده و در نتیجه از مقاومت گیاه در مقابل سرمای زمستان کاسته می‌شود جداً خودداری گردد.

در مورد کشاورزان سیر کار هم قبل از شروع زمستان و در زمان آماده سازی زمین اگر زمین از نظر کود دهی و کامل بودن خاک بررسی شده باشد و آبیاری مناسب میتوان مقداری از سرمازدگی جلوگیری کرد.

         لزوم پیگیری کشاورزان برای بیمه محصولات مخصوصا سیر و مرکبات


 
 
 
موضوعات
لینک دوستان
دیگر موارد
تماس با ما

.