پایگاه اطلاع رسانی ،مشاوره و راهنمایی کشاورزان و دوستداران علم کشاورزی در وسیع ترین بخش ایران
برداشت عسل (کنار) سدر در شهر شهداد
۱۳٩٤/۸/٢٢ ساعت ۳:٥٧ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست سعیدمومن زاده خبیصی | ( نظرات )

برداشت عسل کنار در مزرعه آقای پورهاشمی در حال انجام هست. در این مزرعه با برکت که گویای تلاش های بسیاری است امروز برداشت عسل سدر و فروش این محصول کاملا" طبیعی رو از نزدک دیدم.

در ادامه توضیحاتی بسیار مختصر در مورد برداشت عسل کنار و تصاویری از محل تقدیم حضورتان:

پاییز پایان جریان شهد در طبیعت است. آخرین برداشت محصول عسل در این فصل انجام می گیرد. در این فصل از تخم گذاری ملکه کاسته می شود و رشد کلنی هم نسبت به تابستان کاسته می شود به طوری که مدت کوتاهی تخم گذاری خود را قطع میکند.

زنبور دار باید طبقه ها و قاب های اضافی کندو را برداشته و به اندازه نیاز کلنی قاب در کندو بگذارد؛ اگر چه در بهار کلنی برای رشد به فضای بیشتری احتیاج دارد ولی برعکس در پاییز این فضا باید نسبت به جمعیت کندو کمتر شود.

 زنبورانی که در پاییز متولد میشوند عمر آنها بیشتر از زنبورهای تابستانی است و تا حدود 6 ماه عمر میکنند و طبیعی است که زنبور دار باید به دنبال غذایی مناسب برای زنبور باشد و آن غذا چه بهتر از گل کنار و درختچه های پر از گل این مزرعه ی زیبا.

 بخش از جستجوی اینترنتی در مورد خواص عسل کنار در ادامه : 
عسل کنار از شکوفه های درخت کنار یا سدر تهیه می شود. ارتفاع درخت کنار 5 تا 7 متر است و تیغ دار و بومی مناطق جنوب ایران می باشد.
خواص درمانی- مقوی و انرژی زا ، کاهش دهنده قند خون ، کمک به دفع سموم از بدن ، تقویت و جلوگیری از ریزش مو ، ضدعفونی کننده ، مفید برای درد معده ، زخم معده و نفخ می باشد.

نمایی از زنبور ملکه که با نوک وسیله فلزی نشان داده شده

برداشت لایه ای از موم برای قرار دادن در دستگاه عسل گیری

موم های اضافی جداشده که برای ذوب شدن و استفاده دوباره جمع میشوند

دستگاه دستی عسل گیری به روش سنتی

عسل طبیعی (کنار) سدر شهداد 

شربت عسل طبیعی سدر شهداد تقدیم شما مخاطبین خوب شهداد کشاورز


برچسب‌ها:

 
موضوعات
لینک دوستان
دیگر موارد
تماس با ما

.