پایگاه اطلاع رسانی ،مشاوره و راهنمایی کشاورزان و دوستداران علم کشاورزی در وسیع ترین بخش ایران
نویسنده : سعیدمومن زاده خبیصی - ساعت ۸:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱۱/٢۳
 
مدیر جهاد کشاورزی کرمان:
اصلاح الگوی کشت اولویت‌ کشاورزی کرمان است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان گفت: اصلاح الگوی کشت و کشت محصولات با نیاز آبی کمتر یکی از اولویت‌های بخش کشاورزی در این شهرستان است.

بیژن افضلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های کشاورزی بخش شهداد، کشاورزان و دامداران این مناطق باید از این نعمت‌های خدادادی حداکثر استفاده را برده و از منابع آبی و استعدادهای کشاورزی برای تولید بیشتر و رونق بخشیدن به کشاورزی به نحو مطلوب استفاده کنند.


وی با تاکید بر کاشت محصولات بر اساس ظرفیت‌های منطقه از جمله زعفران، گل محمدی، زرشک، عناب و اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در باغ‌ها و مزارع بیان کرد: باید اطلاع‌رسانی لازم به کشاورزان مناطق زیر پوشش خود انجام شود. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی، عدم صدور مجوز ساختمانی در اراضی کشاورزی و اطلاع‌رسانی به‌موقع به مراکز جهاد کشاورزی را از راه‌های جلوگیری از سوء‌استفاده‌های فرصت‌طلبان زمین‌خوار در مناطق روستایی برشمرد. وی گفت: اصلاح الگوی کشت و کشت محصولات با نیاز آبی کمتر یکی از اولویت‌های بخش کشاورزی در این شهرستان است. همچنین محمد زنگی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بم به خبرنگار فارس گفت: جلسه‌ای با حضور معاون عمرانی استاندار کرمان، اعضای شورای آب شهرستان و بیش از 90 نفر از کشاورزان پیشرو در محل فرمانداری برگزار شد. وی افزود: در ابتدای جلسه فرماندار شهرستان  گزارشی از وضعیت خاموشی موتورپمپ‌های کشاورزی در فصل زمستان و میزان صرفه‌جویی آب‌های زیرزمینی در بم را ارائه کرد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بم گفت: در این جلسه مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی  استان از کشاورزان خواست با استفاده از روش‌های نوین آبیاری و مدیریت بهتر در باغ‌های خرما تولید محصول خود را افزایش دهند.

منبع: http://khabarfarsi.com/ext/11923860


 
 
 
موضوعات
لینک دوستان
دیگر موارد
تماس با ما

.