پایگاه اطلاع رسانی ،مشاوره و راهنمایی کشاورزان و دوستداران علم کشاورزی در وسیع ترین بخش ایران
نویسنده : سعیدمومن زاده خبیصی - ساعت ۳:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٧/٥
 

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرمان از اجرای بیش از 420 هزار متر مربع سیستم آبیاری قطره ای در شهر کرمان  از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

مهندس ایمان سیف الهی ضمن اشاره به مشکل کمبود آب در شهر کرمان، گفت : متاسفانه شهر کرمان به یک منطقه بحرانی تبدیل شده است  که لزم صرفه جویی و مصرف بهینه آب و هم چنین افزایش راندمان آبیاری بیش ار پیش احساس می شود.

وی ادامه داد: در این راستا واحد آبیاری سازمان اقداماتی را در جهت بهینه سازی مصرف آب در جهت آبیاری فضاهای سبز شهری انجام داده است که باعث صرفه جویی 90 درصدی در مصرف آب شده است.

وی ادامه داد: در شش ماه گذشته بیش از 420 هزار متر مربع سیستم آبیاری قطره ای در شهر کرمان انجام شده است.

وی هم چنین  از اصلاح بیش از 30 هزار متر مربع سیستم آبیاری  بارانی و بیش از 12 هزار متر حفاری و لوله گذاری در شهر کرمان در مدت یاد شده خبر داد.

سیف الهی گفت : انجام این اقدامات بیش از 15 میلیارد ریال هزینه در پی داشته است.

.........................................................................................................................................

شهدادکشاورز: با توجه به کمبود آب و  هزینه سنگینی را صرف آب با تانکر جهت آبیاری درختان می کنیم و این روند نیازمند تجدید نظری ویژه است، به همین جهت نیز ضمن ارزیابی و نظرسنجی پیرامون این شکل آبیاری، باید تصمیم جدیدی اعمال شود!.

 استفاده از روش های جدید آبیاری اهمیت بسیار فوق العاده ای با توجه به شرایط آب و هوایی شهداد دارد و در ضمن آن کشت درختانی که نیازمند آبیاری کمتری هستند کمک شایان توجهی به بخش فضای سبز شهداد خواهد داشت.

فضای سبز خود الگویی برای کشاورزان خواهد بود که نوعی ترویجی شیوه های نوین آبیاری بحساب می آید . امیدواریم مجموعه شهرداری شهداد با توجه به ظرفیت های موجود خود هر چه سریعتر اقدام به تغییر در روش های آبیاری نموده و از همه لحاظ این عمل مفید واقع خواهد شد/.


 
 
 
موضوعات
لینک دوستان
دیگر موارد
تماس با ما

.