پایگاه اطلاع رسانی ،مشاوره و راهنمایی کشاورزان و دوستداران علم کشاورزی در وسیع ترین بخش ایران
نویسنده : سعیدمومن زاده خبیصی - ساعت ٤:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٦/٢۳
 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، علیرضا رزم‌حسینی عصر امروز در نشست بررسی مشکلات صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی جنوب استان کرمان در سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان، اظهار کرد: برای حل مشکلات مختلفی که در حوزه کشاورزی استان وجود دارد باید از منابع مختلف وزارت جهاد کشاورزی کمک گرفته شود.

وی بیان کرد: استانداری کرمان نیز آمادگی دارد در شرایط نیاز, بخشی از اعتبارات استانی را در اختیار حل مشکلات صندوق توسعه کشاورزی بگذارد.

استاندار کرمان تاکید کرد: در سالی که پیش رو داریم و سال زراعی آینده باید با ارائه مدیریت کشت در کشاورزی استان مشکلات این بخش را مرتفع کرد.

رزم‌حسینی، تصریح کرد: جهاد کشاورزی شمال وجنوب کرمان با کمک کارشناسان خود باید برنامه کشت محصولات کشاورزی را تدوین و به کشاورزان ارائه کنند.

وی افزود: اطلاع نداشتن از آینده کشاورزی استان کرمان می‌تواند به چالشی جدی برای استان تبدیل شود.

استاندار کرمان، اظهار کرد: ارائه الگوی کشت جدا از بحث‌های صرفه‌جویی آب در استان، می‌تواند کشت مناسب را در مناطق مختلف به کشاورزان ارائه کند.

رزم‌حسینی، بیان کرد: با ارائه الگوی مناسب کشت که متناسب با خاک و آب هر منطقه است، به طور قطع از ضرر و زیان کشاورزان جلوگیری می‌شود.

وی بیان کرد: منابع صندوق توسعه حمایت از بخش کشاورزی استان باید با کمک وزارت جهاد کشاورزی رونق بگیرد و استانداری کرمان تلاش دارد در سال آینده منابعی را به این صندوق کمک کند.

استاندار کرمان با تاکید بر نیاز به توسعه مدیریت کاشت، داشت و برداشت در کشاورزی استان، خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی استان کرمان باید اطلاعات کافی از الگوهای کشت در هرمنطقه داشته باشد تا در موقع لزوم در اختیار کشاورزان بگذارد.

...................................................................................................................................

شهدادکشاورز: با توجه به کشت های نامناسب و بی برنامه در منطقه که گاهی باعث بروز خسارات زیادی در زمان فروش میشود و به دلیل حجم بالای محصول و شاید زمان بندی نامناسب خسارات را دوچندان میکند! شاید همین برنامه شناسایی و سرشمار کشاورزی بتواند کمک بزرگی باشد و  در آینده باتقسیم بندی منطقه  باتوجه به شرایط (آب و هوا، خاک و ...) کشاورزی را رونقی دوچندان بخشیم . به یقین وقتی کشاورز از به صرفه بودن کار در زمین اطمینان پیدا کند و بداند در زمان برداشت با ضرر روبه رو نخواهد شد همکاری خود را دوچندان با کارشناسان ادامه میدهد.


 
 
 
موضوعات
لینک دوستان
دیگر موارد
تماس با ما

.