پایگاه اطلاع رسانی ،مشاوره و راهنمایی کشاورزان و دوستداران علم کشاورزی در وسیع ترین بخش ایران
درخواست نماینده کرمان از وزیرجهادکشاورزی
۱۳٩٤/٢/٢٢ ساعت ۱٠:٠٠ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سعیدمومن زاده خبیصی | ( نظرات )
درخواست نماینده کرمان از وزیرجهادکشاورزی:

نخلستان های شهداد را نجات دهید

نماینده مردم کرمان وراور در مجلس خواستار توضیح وزیر جهاد کشاورزی در مورد علت عدم اجرای مواد 6 و 7 قانون آیین‌نامه سازمان حفظ نباتات در خصوص آفت زنجره خرما درشهرستان کرمان شد.به گزارش باشگاه خبرنگاران کرمان وبنا به اعلام روابط عمومی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی در دیدار با چند تن از کشاورزان شهداد، با اشاره به اینکه آفت زنجره خرما با جمعیت طغیانی درنخلستان های استان کرمان علی الخصوص بخش شهداد در سال های اخیر باعث خسارات زیادی شده است، گفت: این خسارت باعث کاهش کمی و کیفی محصول خرما گردیده که به تبع آن اقتصاد و معیشت کشاورزان را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی باید در مورد علت عدم افت زنجره خرمای در کرمان بویژه شهداد توضیح دهد، افزود: وزیر باید در خصوص علت عدم اجرای مواد 6 و 7 قانون آیین‌نامه سازمان حفظ نباتات در خصوص آفت زنجره خرما درشهرستان کرمان علی الخصوص بخش شهداد توضیح دهد.

پورابراهیمی تصریح کرد: مردم این مناطق محروم به صورت کشاورزی تک محصولی زندگی خود را به سختی اداره می کنند، گفت: اقدامات انجام شده کافی نیست و باید به سرعت در این خصوص کار کارشناسی انجام شود.


برچسب‌ها:

سیر شهداد در راه روسیه
۱۳٩٤/٢/۱٠ ساعت ٥:٠٠ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست سعیدمومن زاده خبیصی | ( نظرات )
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان کرمان گفت: سیر شهداد بصورت تر به کشورهای همسایه از جمله روسیه صادر و در این راستا کارگاه سورت و بسته بندی سیر در منطقه راه اندازی و محصول را برای صادرات آماده می‌کنند.
به گزارش سیر شهداد در راه روسیهخبرنگار باشگاه خبرنگاران کرمان و بنا به اعلامروابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان ، بیژن افضلی افزود: برداشت سیر از اواخر فروردین ماه از سطح 250 هکتار از مزارع شهداد آغاز شده و بیشترین سطح زیر کشت سیر درمنطقه تکاب شهداد است.

وی تصریح کرد : این محصول بطور متوسط 30 تن درهکتار عملکرد داشته و سیر تر از کیلویی 850تا2250تومان بفروش می رود.

وی خاطرنشان کرد : با توجه به عملکرد خوب این محصول در سال جاری پیش بینی میشود درآمد خوبی نصیب کشاورزان منطقه شود.

برچسب‌ها:

انتخاب شهداد به عنوان قطب روستایی استان
۱۳٩٤/٢/٦ ساعت ٦:٠٤ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سعیدمومن زاده خبیصی | ( نظرات )

سفر معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی به استان کرمان

خبرگزاری تسنیم: سفر معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی به استان و بازدید از شهرستان‌های استان و افتتاح چندین طرح از مهمترین عناوین خبر کرمان در هفته گذشته بود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سفر معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی به استان کرمان، انتخاب شهداد به عنوان قطب روستایی استان و انتصاب مدیر کل جدید تامین اجتماعی استان از مهمترین رویدادهای رخ داده در استان در هفته گذشته بود.

برخی از مهمترین رویدادهای خبری هفته گذشته به شرح زیر است:

فعالیت‌های فرهنگی به هیئت‌های مذهبی در روستاها واگذار می‌شود

مدیرکل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه تحقق شعار امسال در گرو پیگیری شعار سال‌های قبل است، گفت: واگذاری بخش عمده فعالیت‌های امور اجرایی به تشکلات مردمی اولویت کاری ما در سال جاری است.

اختصاص 500 میلیارد تومان به پروژه‌های پل‌سازی کرمان

شهردار کرمان با اشاره به اختصاص 500 میلیارد تومان به پروژه‌های پل‌سازی شهر کرمان گفت: با ساخت 11 پل در سال جاری شاهد انقلاب پل‌سازی در کرمان خواهیم بود.

شهداد به‌عنوان قطب روستایی در کرمان انتخاب شده است

فرماندار کرمان گفت: مقرر شد با حضور معاون روستایی ریاست جمهوری منطقه شهداد به عنوان پایلوت روستایی قرار داده شده و با نشان دادن قابلیت‌ها و به فعیلت رساندن ظرفیت‌ها به عنوان الگو به سایر نقاط کشور معرفی شود.


برچسب‌ها:

 
موضوعات
لینک دوستان
دیگر موارد
تماس با ما

.